שאלות ותשובות

מטרת המבדק הנה לבחון את מידת ההתאמה של מועמדים למסלול הלימודים, ולזהות את המועמדים בעלי הסיכויים הגבוהים ביותר להצליח במסלול אליו הם מיועדים.

נכנסים לאתר ייעודי של מכון תימה לנבחנים, נרשמים באתר, בוחרים מועד מבין מועדי הבחינה המוצגים, וממלאים את הפרטים הנדרשים. 

קישור לעמוד רישום

מועמדים למוסדות לימוד משלמים עבור הבחינה באתר מכון תימה. לאחר הרישום למערכת ובחירת מועד הבחינה, תתבקשו לשלם בעבור הבחינה. סכום התשלום לבחינה ייגבה באמצעות כרטיס אשראי, בתשלום אחד. את קבלת התשלום תוכלו לראות באזור האישי.

פרטי מועמדים הזכאים להבחן נמצאים כבר במערכת. במערכת הרישום עליכם להזדהות באמצעות דוא"ל ותעודת זהות. יש לבדוק כי הקלדתם באופן תקין את כתובת הדוא"ל, וכי הנכם משתמשים באותו דוא"ל שמסרתם למוסד / ארגון מטעמו אתם נבחנים. כן, יש להקפיד להקליד את מספר תעודת הזהות כולל ספרת הביקורת (9 ספרות). במידה ועדיין לא הצלחתם להירשם למערכת, אנא פנו קישור לצור קשר.

הבחינה מורכבת מ-3 חלקים: הבחינה מורכבת ממספר תתי מבחנים שונים אשר נבחרו בקפידה בהתאם למסלול אליו הנכם מתמיינים

 

בנוסף לעברית, ניתן לבצע חלק מהבחינה בשפות ערבית ואנגלית. במידה והנכם מעוניינים להיבחן באחת מהשפות הללו, אנא ציינו זאת בעת ההרשמה למבחן.

משך המבחן הממוצע הינו 3 שעות, והוא עשוי להשתנות בהתאם למבחנים במסלול הבחינה שלך.

הסבר בנושא התאמות למבדקי מכון תימה קישור לעמוד 

שינוי מועד הבחינה לאחר קביעתו יאושר במקרים חריגים בלבד ועל בסיס מקום פנוי.
מועמדים אשר מעוניינים לשנות את מועד הבחינה שלהם, יגישו בקשה לשינוי מועד הבחינה דרך האזור האישי.
תשובה אודות אישור שינוי מועד הבחינה יינתן לכלל הפונים באזור האישי.

ביצוע הבחינה באמצעות מחשב בלבד. אנא התכוננו לכך מראש. לא ניתן לבצע את הבחינה באמצעות טלפון נייד או טבלט.

על מנת להבחן יש צורך בתעודת זהות ישראלית – יש להכינם מראש לטובת תהליך הזיהוי.

מהלך הבחינה מצולם. עם תחילת הבחינה יש לאשר שימוש במצלמת האינטרנט והמיקרופון. צילום הבחינה נועד להבטיח שהבחינה תתנהל כהלכה ובהתאם לכללים. הצילומים ישמשו לניטור בדיקות בלבד ולא לשימוש אחר.

עליכם להכין מראש חדר שקט וסגור, ללא הפרעות, וללא אנשים נוספים. כן, עליכם להרחיק טלפון נייד או כל מכשיר אלקטרוני אחר בזמן הבחינה.

אין צורך להתכונן לקראת הבחינה, אך מומלץ ללכת לישון מוקדם ולהיות רגועים ורעננים. כדאי להצטייד מראש בשתייה. יש לפנות זמן למילוי הבחינה כולה, ללא הפסקות. הפסקה דחופה בלבד, לצורך יציאה לשירותים וכו', עדיף לקחת בין חלקי הבחינה.

בתאריך הבחינה עצמו, יהיה בתוך המערכת קישור אשר דרכו תכנסו לבחינה עצמה. הזדהות וכניסה לבחינה הנה באמצעות מספר תעודת זהות כולל ספרת ביקורת.

במקרה של מחלה ו/או כל סיבה אחרת בגללה אינך יכול/ה לגשת לבחינה במועד בו בחרת, עליך לשלוח עדכון דרך עמוד "צרו קשר" באתר בפניה יש לציין שם מלא, מספר תעודת זהות. אל תתחיל/י את הבחינה אם הנך חושב/ת שמסיבה כלשהי תוכל/' לסיים אותה. במידה והתחלת ולא סיימת את הבחינה, לא תוכל/' להירשם למועד אחר. אישור להבחן מחדש במועד מיוחד תתאפשר בכפוף לאישור מיוחד של מוסד הלימוד ותינתן למועמדים בודדים בלבד.

תוצאות נשלחות למוסד / לארגון אליו נבחנתם עד שלושה שבועות מיום הבחינה. תשובות מתקבלות מהמוסד / הארגון.